Informatiebijeenkomst vissen met Twisters

In Visserijnieuws van vorige week stond een uitgebreid artikel over de proefnemingen van de UK 95 die, als alternatief voor wekkerkettingen, al geruime tijd vist met Twisters. Morgenochtend is in de vergaderzaal van de Visserijcoöperatie op Urk een informatiebijeenkomst.

De sector staat in brand, die beeldspraak is zeker aan de orde als gekeken wordt naar de veel te dure gasolie waardoor de vloot op geen enkele manier meer rendabel opereert. Het aantal stilliggers neemt dan ook elke week toe.

De UK 95 vist al enkele jaren met bolkoppen en rubberstrengen, aangeduid als Twisters, en, hoewel de wens de vader is van de gedachte, lijkt dit project misschien enig perspectief te bieden.

Mede daarom is er vanuit de vloot de nodige belangstelling om kennis te nemen van deze pilot en vandaar is besloten tot een informatiebijeenkomst waarbij de regiegroep en schipper Jan de Boer inzicht zullen geven in de ontwikkelingen rond het gebruik van Twisters.

Iedereen is van harte welkom; morgen, 14 mei, aanvang: 09.30 uur, vergaderzaal Coöperatie, Vliestroom Urk.